Evinizin Havasını Temizleyen Bitkiler

1 yıl önce
588 kez görüntülendi

Evinizin Havasını Temizleyen Bitkiler

Evinizin Havasını Temizleyen Bitkiler

Ev temizliğinin en önemli göstergelerinden bir tanesi de temiz kokmasıdır. Ancak bazen ne kadar uğraşırsanız uğraşın evinizin güzel kokmasını sağlayamassınız. Bu durumun nedeni bazı maddelerin evinizden arınmasını sağlayamamaktır. Bu maddelerin temizlenmesi ise bazı bitkiler yardımıyla gerçekleştirilebilmekte ve her daim evinizin güzel kokması sağlanabilmektedir. İşte hava temizleyici bitkiler:

  • Evin tüm havasını temizleme yeteneğinde olan bitkiler: Philodendron, palmiye, yeşil örümcek bitkisi, dracena, sarmaşık, eğreltiotu, barış çiçeği, bal mumu, çam bitkisi ya da çam ağacı, ve papatya
  • Açelya, ağlayan incir, kasımpatı amonyağı ve boyalarda bulunan zehirli maddeleri emme özelliği sayesinde daha ferah odalar yaratır.
  • Kurdele çiçeği alerjen formaldehit ve karbonmonoksit ile beslenir ve odanın daha iyileşmesini sağlar.
  • Sigara kokusunun evinizden bir türlü çıkmamasından şikâyetçiyseniz sigaradaki benzen maddesini ortamdan temizlemek için evinizde sarmaşık besleyebilirsiniz.

havayı-temizleyen-bitkiler

Sözü edilen hava temizleyici bitkiler hem evinizin güzel kokmasını hem de dekorasyonunuza hoş bir hava katması açısından çok kullanışlıdır. Ayrıca, bu bitkiler fazla ışığa gereksinim duymadıkları için evinizin her yerinde yetiştirebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Survivor'da Elenen İsim Müge Oldu! başlıklı makalemizde müge uzel kimdir, survivor müge ve survivor ünlüler gönüllülerde kim elendi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş Tweetle

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık