Antalya Alanya Kleopatra Plajı

1 yıl önce
1.042 kez görüntülendi

Antalya Alanya Kleopatra Plajı

Alanya Kleopatra plajı, Antalya’nın Alanya ilçesinde yer alan Damlataş plajının hemen bitiminden başlayıp yaklaşık iki kilometre boyunca uzanmaktadır. Bu plaj ismini antik çağlarda, yaklaşık 2000 yıl önce Antik Mısır’ın son kraliçesi olan şu ünlü efsanevi Kleopatra‘dan almıştır. Mitlere dayandırılan hikayeye göre Roma İmparatorluğunu’nun önemli konutanlarından Marcus Antonius, Antalya özellikle Alanya ve civarını Kleopatra’ya hediye etmiş, Kleopatra da her gün Alanya kalesi yakınlarında duş almak için sahile iniyormuş. Kleopatra Akdeniz’e yaptığı her sefer esnasında Alanya‘ya da uğramış ve bu güzel sahilde denize girermiş.

Kleopatra plajı, altın rengine sahip kumu sayesinde ve geniş bir sahilden meydana gelmesi nedeniyle çok özel bir yerdir. Bu güzel plaj halka açık durumdadır. Girişte sizden herhangi bir ücret talep edilmez. Bu plajda yer alan büfelerde içecek ve yiyecek ihtiyacınızı karşılamanız mümkündür. Ayrıca, su sporları yaparak da keyifli vakit geçirebilirsiniz. Kleopatra plajının bir diğer güzel yanı da güneşin batışının güzelliğidir. Yüzlerce kişi gün batımında plaja gelir ve güneşin muhteşem batışını izlerler. Kleopatra plajında konaklayacak yer sorunu yoktur.  Ucuz tatil bölgelerinden olan bu yerde dilediğiniz gibi ister apart otelde, isterseniz pansiyonda, isterseniz de otellerde konaklayabilirsiniz. Alanya ucuz otel sıralamasında Kleopatra plajının da yeri muhakkak vardır. Ucuz otel bulabilmeniz mümkündür. Alanya pansiyon açısından da oldukça zengindir. Tercihinizi bu yönde kullanacaksanız aradığınız pansiyonu bulmakta zorlanmayacaksınız. Alanya apart otel konusunda da önemli bir yere sahiptir.

Bir önceki yazımız olan Not Defteri 8.Bölüm Rap Şarkısı Sözleri Dinle başlıklı makalemizde not defteri 8. bölüm rap dinle, not defteri 8. bölüm rap şarkısı ve not defteri 8. bölüm rap şarkısı sözleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş Tweetle

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık