Ailenizle Yapabileceğiniz Kamp Gezisi Planlayın

1 yıl önce
623 kez görüntülendi

Ailenizle Yapabileceğiniz Kamp Gezisi Planlayın

Bugünlerde günlük koşuşturmanın içinde insanların ailelerine vakit ayırabilmesi oldukça lüks bir durumdur. Fakat zaman ayırıldığı takdirde aile ile birlikte yapılacak kamp gezisi size çok iyi gelecektir.

Bazı aktiviteler sizi diğerlerine göre daha fazla mutlu ve deşarj edebilmektedir. Uzun bir tatil ya da bu tatilin yerine geçebilecek kısa bir kamp deneyimi ailenizle iyi anılar oluşturmanıza yardımcı olan aktivitelerdir. Ailenizle yapabileceğiniz kamp gezisi fikirleri sayesinde ailenizle daha iyi vakit geçirebilirsiniz.

Adım Adım Bir Kamp Gezisi Planlama

İlk olarak aileniz ya da arkadaşlarınızla bir kamp yapmak istediğinizde ve buna karar verdiğinizde öncelik vereceğiniz konuların kampın eğlenceli olması, pratik olması, sorunsuz ve tüm zamanı dolu dolu geçireceğiniz bir organizasyon olması şeklindedir.

1. Kamp Yapılacak Alanı Bilinçli Bir Şekilde Seçin

Bir kamp gezisi planlarken ilk olarak düşünmeniz gereken konu kampın yapılacağı alandır. Bu alanı seçerken yapılabilecek en güzel şey daha önceden gidilmiş ve beğenilmiş bir noktadan kamp yerinin seçilmesidir. Daha önce gidip beğendiğiniz ve her yerini bildiğiniz yerler kamp sırasında alacağınız riskleri ve tehlikeleri en aza indireceği için de en güvenli yoldur. Ayrıca kamp yapılacak yerin sizi mutlu eden ve rahat hissettirebilen bir yer olması oldukça önemlidir. Son olarak kamp yapılacak alanı seçerken çocuklar için güvenli olmasına ve de ihtiyacınız olan şeylere (banyo gibi) olanak sağlaması gerekmektedir.

2. Kampı Önceden Planlayın ve Kamp Alanını Kendiniz İçin Kolaylaştırın

Kamp gezisi planlarken kamp yapılacak alanın şartlarını kendiniz için kolaylaştırmak için planı mutlaka önceden yapın ve de kamp alanını mutlaka görün. Çünkü kampta eğlenmeye başlamadan önce birçok yapmanız gereken iş olacak. En azından seçtiğiniz yer hakkındaki teknik bilgileri öğrenmeniz size daha kaliteli vakit geçirmeniz konusunda yardımcı olacaktır.

3. Yanınızda Güvenle Taşıyabileceğiniz Yiyecekleri Götürün

Kamp gezisinin ikinci önemli hususu da yanınızda götüreceğiniz yiyeceklerdir. En pratik kamp deneyimi yanınızda taşıyabileceğiniz yiyeceklerle kampı devam ettirmektir. Listenizde yer vereceğiniz yiyeceklerin özellikleri şöyle sıralanabilir;

  • Hazırlaması ve yemesi pratik yiyecekler
  • Kap ve tabak kullanımını minimuma indirecek yiyecekler
  • Oda sıcaklığında ya da soğuk olarak yenebilecek yiyecekler
  • Sevis yapması kolay yiyecekler

İyi bir kamp geçirmenizi sağlayacak kamp yiyecekleri: makarna, yumurta, sosis, konserve ton ya da sardalye balığı, krakerler, bisküvi ve şekerlemeler.

4. Herkese Uygun Eğlenceli Aktiviteler Planlayın

Tüm ihtiyaçlarınızı karşıladıktan sonra sıra kamp gezisinin ana amacı olan eğlenceye. Aktiviteleri planlarken grupta bulunan herkesi eğlendiren ve toplu halde yapılabilecek aktiviteler olmasına dikkat edilmelidir.

 

Bir önceki yazımız olan Kahve veya Çaylı Ev Yapımı Güneşsiz Bronzlaşma Losyonu başlıklı makalemizde güneşsiz bronzlaşma losyonu, Kafein ve Kahve veya çaylı ev yapımı güneşsiz bronzlaşma losyonu hakkında bilgiler verilmektedir.

Ailenizle Yapabileceğiniz Kamp Gezisi Planlayın Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş Tweetle

Yorumlar

  1. tuğçe diyor ki:

    Adminin bu konuyu açması çok iyi oldu.Çünkü bir keresinde arkadaşlarla kamp yapcaktık çadırı kuramadığımız için kamp gezimiz iptal oldu.Ben başka bir sitede kamp kurmayı okumuştum ama ne yazıkki olmadı benim çadı göre değilmiş.Ama Allahtan bu site var bu siteden baktım çadırım hemen kurdum hem kampa gittik kamptan daha 1-2 saat önce geldik ve bu yorumu paylaşmak istedim. Bu sitenin çok yararlı ve çok faydalı olduğunu anladım her konumda bana yardımcı oluyor size tavsiye ediyorum her işinizi bu sitede göre bilirsiniz ve benim gibi yaptığınız yorum yapıp paylaşırsanız çoksevinirim.Teşekkürler admin 😀


Yukarı Çık