Plajda Kullanabileceğiniz İki Şık Saç Örgüsü

1 yıl önce
825 kez görüntülendi

Plajda Kullanabileceğiniz İki Şık Saç Örgüsü

Sıcak yaz aylarını geçirmenin en etkili yollarından bir tanesi de su kenarında ya da yüzerek serinlemektir. Bu nedenle çoğumuz yaz aylarının büyük bir kısmını suyla temas ederek geçiririz. Eğer plaj ya da havuzda uzun süre bozulmadan kalacak şık bir saç modeli istiyorsanız size yapılışını anlatacağımız bu iki örgü modelinin saatlerce bozulmadan kalacağının garantisini veriyoruz. İşte plajda kullanabileceğiniz iki şık saç örgüsü ve bu saç modellerinin yapılışı:

Fransız Örgüsüyle Oluşturulmuş Yandan Topuz

Bu saç örgüsü modelini vuran dalgalardan ve kumlardan korunmak için kullanabilirsiniz. Hem çok şık hem de dediğimiz koşullarda olduça dayanıklıdır.

1. Aşama: İlk olarak saçınızı ıslatın ve saçın heryerine yedirilecek şekilde saç kremi uygulayın. Bu hem topuzun dayanıklılığını arttıracak hem de saçlarınızın yıpranmasını önleyecektir.

2. Aşama: Saçınızın sol yanından başlayıp sol tarafa doğru fransız örgüsü yapın.

3. Aşama: Saçınızın sonuna gelene kadar örgüye devam edin.

4. Aşama: Saç örgünüzü kıvırarak bir topuz elde edin ve topuzu elastik bir saç tokası ile tutturun. Saçınız ince ise çift saç tokası kullanarak sabitleyebilirsiniz.

Verdiğimiz bu saç örgü modeli rüzgara oldukça dayanıklı bir modeldir. Rahatlıkla kullanabilirsiniz. Şimdi diğer örgü modelinin yapılışına hazırmısınız?

Çift Pelikli Plaj Örgüsü

1. Aşama: Saçınıza saç kremi uyguladıktan sonra elinizle saçınızı ikiye ayrılın ve önce tek tarafını örüp ucuna elastik toka takarak tutturun.

2. Aşama: Saçınızın kalan diğer kısmını örün ve ucunu elastik saç tokasıyla tutturun.

3. Aşama: Örme işlemi bittikten sonra iki saç örgüsünü de uçlarından tutun ve birbiri etrafında sıkıca döndürün.

4. Aşama: Saçın en sonunda yer alan örgüsüz kısma gelindiğinde saçı 3’e ayırıp o kısmı da örün ve sonunu sıkıca elastik toka ile tutturun.

Hepsi bu kadar! Saçınızı dayanıklı hale getirdikten sonra size plajın tadını rahatça çıkarmak kalıyor. Bunun için yüzebilir, voleybol oynayabilir ya da çeşitli etkinliklerde bulunabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Güzel Bir Okuma Odası Tasarlayın! başlıklı makalemizde çalışma odası dekorasyonu, çalışma odası tasarımları ve ofis büro tasarımları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş Tweetle

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık