Nail Art Nedir? Uygulanışı

2 yıl önce
1.847 kez görüntülendi

Nail Art Nedir? Uygulanışı

Oje sürmek artık bakımlı olmanın esas kurallarındandır. Ancak, günümüzde ojeli tırnak kullanmak da sıradan hale gelmiş, şıklık için bayanlar daha farklı yöntemler kullanmaktadır. Nail Art da işte bayanların bu ihtiyaçlarından doğmuş bir sanattır. Peki, nedir bu herkesin hayran olduğu ve sıkça başvurduğu Nail Art? Kısaca açıklamak gerekirse Nail Art, bir fon oje üzerine çeşitli şekiller oluşturularak yapılan tırnak süsleme sanatıdır.

Nail Art Nasıl Yapılır?

1. İlk olarak Nail Art yapılacak tırnakların bakım yapılarak en iyi hale getirilmesi gerekmektedir. Unutmayın ki ancak bakımlı tırnaklarda yapılan süslemeler güzel görünecektir. Bu amaçla normal manikür işlemlerinizi asla ihmal etmeyin, hatta Nail Art uygulaması öncesi mutlaka yapın.

2. Normal oje ile bu uygulamanın yapılabilmesi mümkün olsa da, çalışmanın başarısı için özel Nail Art ojelerini kullanmanız daha doğru olacaktır.

3. Tırnak tasarımı için ilk olarak tırnaklara baz oje sürün ve kurumasını bekleyin.

4. Baz oje kuruduktan sonra Nail Art ojesi ile istenilen şekili verin. Şekilleri oluşturmak için bazı durumlarda Nail Art şablonlarını da kullanabilirsiniz.

5. İstenilirse tasarımı biten tırnağa boncuk veya svorovski taşlarla süsleme yapılarak görsel görünümü daha da çekici hale getirilebilir.

Sizlere fikir vermesi açısından birkaç Nail Art örneği sunuyoruz. Gerisi sizin yaratıcılığınıza kalmış.

 

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş Tweetle

Yorumlar

  1. duru taylan diyor ki:

    İLK KEZ DUYDUĞUM BİR SANAT MUTLAKA DENENMESİ LAZIM TEŞEKKÜR EDERİM


Yukarı Çık