Mürekkepli Resim Ahşaba Nasıl Transfer Edilir?

1 yıl önce
1.666 kez görüntülendi

Mürekkepli Resim Ahşaba Nasıl Transfer Edilir?

Mürekkepli Resim Ahşaba Nasıl Transfer Edilir?

Çok sevdiğiniz bir resmi yazıcıdan çıkarıp özel kestirdiğiniz ahşaba transfer ederek kendinize çok güzel bir başucu süsü yapmak istiyorsanız birkaç basit teknikle bunu yapabileceğinizi belirtmek isterim. Mürekkepli resim ahşaba nasıl transfer edilir sorusunun cevabını size adım adım anlatalım.

1. İlk olarak ahşaba transfer etmek istediğiniz resmin fotokopisini çekin ya da bilgisayar programları kullanarak dizayn ettikten sonra yazıcıdan çıkarın.

ahsaba-resim-transferi

2. Elimizde bulunan doğal ahşabın temiz olmasına dikkat edilir gerekirse bir bez yardımıyla silebilirsiniz.

3. Ahşabın üzeri zımparalanıp 2 kat beyaz akrilik boya ile boyanır. Bu sayede düz bir zemin elde edilir.

4. Boyalar kuruduktan sonra fotokopi kâğıdının ön yüzüne resmin bulunduğu yere transfer tutkalı sürün ve hiç hava kabarcığı kalmayacak şekilde ahşabın üzerine bırakın. Üzerini kredi kartı gibi bir kartla iyice düzgünleştirin. Bu şekilde oluşan hava kabarcıklarını da giderin.

5. Daha sonra transfer yapılan fotokopi kağıdını kaldırın.

6. Ahşabın resimli yüzüne vernik sürün ki daha uzun süre dayanabilsin.

ahsaba-resim-transferi5

Bir önceki yazımız olan Tramisu Tarifi Pratik başlıklı makalemizde Kek Tarifleri, kolay tramisu tarifi ve oktay usta tramisu tarifi hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş Tweetle

Yorumlar

  1. kadınlık diyor ki:

    Vayy çok güzel admin teşekkür ederim keşke bu site 1.sırada olsada hep görsem eminim herkez sever tüm akrabalarıma bu siteyi tavsiye etcem.


Yukarı Çık