Kıyafetinizin Rengine Göre Parfüm Seçin!

1 yıl önce
515 kez görüntülendi

Kıyafetinizin Rengine Göre Parfüm Seçin!

Kıyafetinizin Rengine Göre Parfüm Seçin!

Bugüne kadar gideceğiniz ortama göre, mevsime göre ve hatta burcunuza göre birçok şekilde parfüm seçtiniz. Peki, kıyafetinizin rengine göre parfüm seçin tarzı bir öneriyle karşılaştınız mı? Dünyaca ünlü parfümörlerin önerilerine göre renklerle kokuların duyusal olarak birbirleyle çok sıkı bir ilişkisi var ve şık ve etkileyici olmak için bu durumdan yararlanmak gerekiyor. Hangi renk hangi kokuyu çağrıştırır ve hangi renk kıyafete ne tür parfüm seçilir? Konusunu sizlere açıklayalım.

Mavi Renk: Bilindiği gibi mavi deniz ve gökyüzü gibi sonsuzluğu ifade eden bir renktir. Bu nedenle mavi tonlarında bir kombin yapıldığında ferah kokular olan aquatik kokular tercih edilmelidir.

Kırmızı Renk: Kırmızı aşkın, tutkunun ve ihtirasın rengi olduğundan bu renge yakışacak en güzel koku şüphesiz oryantal kokular olacaktır.

Kahverengi Renk: Baharatlı kokuları tercih etmeniz en doğru seçimdir.

Sarı-Turuncu Tonları: Bu renklerle de limon, portakal gibi turunçgil kokuları kullanılmalıdır. Hem kokular hem de renk ferahlatıcı hissiyle ünlüdür.

Yeşil Renk: Aromatik kokular

Pembe Renk: Çiçek kokuları yani floryal kokular en uygunudur.

 

Bir önceki yazımız olan 5. Forum Fashion Week 2014 başlıklı makalemizde 5. Forum Fashion Week, 5. Forum Fashion Week 2014 ve Forum Fashion Week hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş Tweetle

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık