Kaşlarınızı Yüz Tipinize Uygun Olarak Aldırın!

1 yıl önce
583 kez görüntülendi

Kaşlarınızı Yüz Tipinize Uygun Olarak Aldırın!

Kaşlarınızı Yüz Tipinize Uygun Olarak Aldırın!

Herkezin çok şekilli kaşları almaya bile gerek duymadığı kaş modeli olmamaktadır. Bu nedenle çoğu kadın güzellik için kaşlarını aldırma yoluna gider. Ancak, kaş alma işleminden sonra her zaman memnuniyet baş göstermez. Bazen özenerek yaptırdığınız bir model size hiç uymaz ve bu durumdan rahatsız olursunuz. Bu duruma düşmemenizin tek bir yolu vardır ki, o da kaşlarınızı yüz tipinize uygun olarak aldırmanız. Peki, nedir bu yüz tipine uygun kaş şekilleri tek tek inceleyelim.

Oval yüz tipi kaş alma konusunda oldukça şanslı yüz tiplerinden bir tanesidir. Sözü edilen yüz tipinde yüz bölümleri birbiriyle orantılı olduğundan kaşları aşırı inceltmemek şartıyla her türlü kaş modeline uygundur. Bizim önerimiz ise daha seksi ve çekici bir görünüm için kavisli kaş modeli.

Kalp yüz tipi için en uygun kaş modeli hilal şekilli ve fazla ince olmayan doğal görünümlü kaş şeklidir.

Kare yüz tipi oldukça sert bir yüz tipi olduğundan kaşlara şekil verilirken bu ifadenin yumuşatılmasına çalışılır. Bunun için doğal görünümlü ve uçlarına doğru kavis verilmiş kaş şekli en uygunudur.

Uzun yüz tipi için kavissiz ve düz kaş modellerini tercih etmek yüzdeki uzunluğu yok edip daha güzel bir görüntü verecektir.

Yuvarlak yüz tipini daha uzun göstermesi için kavisli kaş modellerini tercih etmelisiniz.

Bir önceki yazımız olan Sağlık Kaynağı Enginarın Faydaları başlıklı makalemizde enginar, enginar tarifleri ve enginarın faydaları hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş Tweetle

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık