Cilt Problemlerine Karşı Argan Yağı

2 yıl önce
680 kez görüntülendi

Cilt Problemlerine Karşı Argan Yağı

Özellikle ergenlik döneminde vücudumuzda olan değişikliklerin ve günlük hayatın koşuşturmacası içinde gerek iklimin yıpratıcı etkisi gerekse de hayatımızın her alanında yer alan kimyasal maddelere maruz kalma nedeniyle cildimizde ciddi hasarlar oluşabilmektedir. Gerek sivilce ve akne izleri, gerekse de cilt lekeleri birçok bayanın canının sıkılmasına neden olmaktadır. Çözüm arayışları ise çoğu kez sonuçsuz kalmaktadır. Ancak bir yöntem var ki hem çok başarılı hem de çok doğal. Tabii ki, son zamanların mucizesi argan yağından bahsediyorum.

Argan Yağı Nedir?

Argan yağı Fas’ın güney batı tarafında yetişen Argan Ağacı’nın tohumlarından ektraksiyon yöntemiyle elde edilen bir yağdır. Şifalı bitkiler sınıfına giren bu ağacın yağı, birçok probleme iyi gelse de, en çok iyi geldiği rahatsızlık cilt problemleridir. Bu nedenle de, günümüzde neredeyse tüm kozmetik ürünlerinin bileşiminde bulunmaktadır.

Argan Yağı’nın Cilde Faydası

Argan yağının cilde faydalarının anlaşılabilmesi için öncelikle bileşiminden bahsetmekte fayda bulunmaktadır. Sözü edilen yağ, yüksek miktarda E vitamini ve sterol içerdiğinden cilde adeta yenileyici bir etki göstermektedir. Sonuç olarak, argan yağı kırışıklıkların giderilmesi, sivilce izlerinin giderilmesi, göz altı kırışıklıklarının tedavisi, güneş lekelerinin giderilmesi, ciltteki renk değişimlerinin hem giderilmesi hem de önlenmesi ve hamilelikte meydana gelen çatlakların yok edilmesi için rahatlıkla kullanabileceğiniz doğal bir üründür.

Bir önceki yazımız olan 2014 Abiye Elbise Modelleri başlıklı makalemizde 2014 abiye elbise modelleri, 2014 nişanlık abiye modelleri ve 2014 uzun abiye modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş Tweetle

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık