A’dan Z’ye Türk Tipi Makyaj Alışkanlıkları

1 yıl önce
616 kez görüntülendi

A’dan Z’ye Türk Tipi Makyaj Alışkanlıkları

Belli bir kesimin farklı alışkanlıklarını ortaya koymak için en güzel yöntemlerden bir tanesi de tüketim alışkanlıklarını takip etmektir. Bu düşünden hareketle ünlü bir makyaj markası Türk kadınının makyaj alışkanlıklarını ortaya koymuş. Bakalım bu araştırmaya göre A’dan Z’ye Türk tipi makyaj alışkanlıkları neler. Türk kadını nasıl makyajı tercih ediyor.

Türk Kadınının Makyaj Haritası

1. Makyaj firmasının satış oranlarına göre belirlediği manzaraya göre Türk kadını en çok göz makyajına önem vermekte. Satılan makyaj ürünleri içinde göz makyajı ürünlerinin satış içindeki payı % 49 gibi oldukça yüksek bir rakam. Satın alınan göz makyajı malzemelerinin ortak özelliği ise çarpıcı bakışlar yaratmaları.

2. Yine araştırmaya göre en çok satılan makyaj malzemesi ruj iken, onu sırasıyla göz kalemi, maskara, fondoten ve göz farı izlemektedir.

3. Türk kadınının makyajda tercih ettiği renkler ise rujda kırmızı tonları iken, ojede de yine pembe kırmızı tonları. Diğer yandan allık anlamında Türk kadını daha çok doğal pembe renklerinden yana tercihini yapıyor.

4. Son olarak araştırmada kadınların parfüm tercihleri de incelenmiş bunun sonucunda ise çiçeksi kokuların daha çok tercih edildiği ortaya koyulmuştur.

Bir önceki yazımız olan Alişan Ameliyat Oldu Safra Kesesinden 13 Tane Taş Çıktı başlıklı makalemizde alişan ameliyat, alişan haberleri ve alişan safra kesesinden çıkan taşlar hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş Tweetle

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık