Kusursuz Bir Burnun Ölçüleri Belirlendi

1 yıl önce
2.084 kez görüntülendi

Kusursuz Bir Burnun Ölçüleri Belirlendi

Kusursuz Bir Burnun Ölçüleri Belirlendi

Herkes hokka gibi tabir edilen bir burna sahip olmak ister. Bu nedenle de çoğu bayan estetik yaptırmayı tercih ediyor. Ancak bugüne kadar hokka gibi kusursuz bir burnun kesin bir tanınmalaması yoktu. Plastik cerrahların yaptığı bir araştırmayla kusursuz bir burnun ölçüleri belirlendi. Belirlenen ölçülere göre ise Cambridge Düşesi Kate Middleton, Jessica Biel, Scarlett Johansson ve Kate Beckinsale mükemmel burunlu ünlüler sınıflandırması içinde yer aldı. New York Üniversitesi tarafından yapılan bu araştırma ise burun ölçülerine estetik açıdan bir standart getirilmiş oldu.

Burun Ölçüleri Neyi İfade Ediyor?

Araştırmada 18-25 yaş arası yüzleri derecelendirilen kadınların fotoğrafları gösterilerek 4 bin kadın ve erkeğin değerlendirilmesi istendi. Yüzlerinde dudak üzerinden itibaren burun açıları 90, 101, 106, 111 ve 116 derecelik olan kişileri değerlendiren katılımcılar kusursuz burnu burun açıları 106 derecelik kişiler olduğunu belirlemiştir.

90 derecelik burun açısına sahip olanlar ise katılımcılar tarafından sarkık burunlu ve maskülen bulunmuştur. 106 derecenin ardından en çok beğenilen burun açıları ise 104 ve 108 dercelik burunlar olmuştur.

Bir önceki yazımız olan Kırmızı Halıda Etten Elbise Trendi başlıklı makalemizde 2014 MuchMusic Video Ödülleri, CFDA ödül gecesi ve Kendall Jenner hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş Tweetle

Yorumlar

  1. ebru diyor ki:

    Benimde burnum az yamuk 1 hafta sonra estetik yaptıracağım.


Yukarı Çık