Gece Makyajı Konusunda Bunlara Dikkat

2 yıl önce
1.034 kez görüntülendi

Gece Makyajı Konusunda Bunlara Dikkat

Gündüz makyajı kadar önemli olan gece makyajında bazı noktalara dikkat etmek, daha etkili ve çekici bir görünüm için büyük önem taşıyor. Gece makyajında alternatifler gündüz  yapılan makyajına göre oldukça fazla. Bayanlar daha cesur renkleri, gölgeleri, ışıltıları, keskin hatları gece makyajında rahatlıkla uygulayabiliyor. Gece makyajı, kişinin yüz ile göz şekline yakışan makyajı öğrenmesi ve doğru teknikler ile uygulaması ile anlam kazanıyor.

Gece makyajı, gündüz yapılan makyaja göre bazı avantajlara sahip. Gece makyajı ışığı örtücü olduğundan dolayı yüzdeki kusurları gizlemede son derece başarılı olduğu gibi renklerin daha az görünmesini de sağlıyor. Ayrıca esmer bayanlara makyaj önerileri konumuzada göz atmanızı tavsiye ederiz.

Gece makyajında istenilen boyutlar, yanak ve burun inceltme gölgeleri rahatlıkla uygulanabiliyor.

Cildi problemli kişiler, cilt tipine uygun kapatıcılarla pürüzsüz görünebiliyor. Bu nedenle her türlü fondöten ve pudra rahatlıkla uygulanabiliyor.

Göz makyajında daha cesur renkler, ışıltılar kullanıldığı gibi yoğun gölgeler yapılarak buğulu bakışlar da elde edilebilir. Gece makyajı kapsamında her türlü far tekniği uygulanabilir ve göz büyütülebilir. Arzu edilirse kalın eye liner veya kalem sürülebilir. Böylece kaşlar belirginleştirilip rimelle daha keskin ve derin bakışlara sahip olunabilir.

Gece makyajı için tavsiyeler

Makyajınızı yaparken göz altlarınızın biraz daha aydınlık kalmasına özen gösterin.

Allığınızı gündüz makyajına oranla daha yoğun ve renkli sürmeniz gerekebilir.

Dudaklarınızı daha renkli ve belirgin hale getirebilirsiniz. İsteğe göre kırmızı ,bordo rujlar kullanılabilirsiniz. Rujun daha kalıcı olması açısından son zamanlarda oldukça popüler olan dudak kalemlerini sürülebilirsiniz.

Gece makyajı yaparken yüz hatlarınıza ve gözlerinize yakışan her türlü makyajı deneyebilirsiniz. Önemli olan nereye gidececeğiniz ve ne tür kıyafetler giyeneceğiniz. Gidilen yere ve giyilen kıyafete göre makyaj yaparsanız daha etkili ve iyi sonuçlar alırsınız.

 

Bir önceki yazımız olan 2014 Bayan Çanta Modelleri başlıklı makalemizde 2014 bayan çanta modelleri, 2014 çanta modelleri ve 2014 moda çanta modelleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş Tweetle

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık