Duvar Kağıdı Modelleri 2014 Trend

1 yıl önce
1.293 kez görüntülendi

Duvar Kağıdı Modelleri 2014 Trend

Duvar Kağıdı Modelleri 2014

Ev dekorasyonunda en önemli unsurlardan bir tanesi de duvarda konsepte uygun oluşturacağınız tasarımlardır. Evinizde istediğiniz havanın yaratılmasında kullanacağınız duvar tasarımlarının en sık kullanılanları ise duvar kâğıtlarıdır. Gerek teknolojinin gerekse de trendlerin değişmesiyle günümüze gelene kadar duvar kâğıdı tasarımlarında da bazı değişiklikler yaşanmıştır. Örneğin eskiden duvar kâğıdı denildiğinde akıllara sadece varaklı ve altın desenli modeller gelirken, şimdi modern duvar kâğıtlarından spor duvar kâğıtlarına, klasik duvar kâğıtlarından özel tasarım duvar kâğıtlarına kadar piyasada her çeşit duvar kâğıdını bulmak mümkün olmaktadır.

Duvar Kâğıdı Seçerken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?

Peki, duvar kâğıdı tasarımlarında 2014 trendleri neler. Bu konudan ayrıntılarıyla bahsedelim ki, yapacağınız dekorasyonlarda size en azından bir fikir vermiş olalım. 2014 duvar kağıdı modellerinin genellemesini ve ana teması hakkında bilgi vermek gerekirse, bu yıl çiçekli, 3 boyutlu ve geometrik şekilli tasarımların öne çıkarıldığını söylemek gerekiyor. Duvar kağıdı modelleri 2014 için aşağıdaki fotoğraf galerimize bakmanız size oldukça yardımcı olacaktır.

Duvar Kâğıdı Seçerken Uyulması Gereken Tüyolar

1. İlk olarak seçeceğiniz duvar kâğıdının renklerinin tasarladığınız konsepte, duvar renginize ve de en önemlisi mobilyalarınıza uyumlu olmasına özen göstermelisiniz.

2. Duvar kâğıdınızın renk skalasını belirlerken renkleri sıcak ve soğuk oluşuna göre sınıflandırmalısınız. Örnek vermek gerekirse oturma odası ve mutfak dekorasyonu için sıcak renkli duvar kâğıtlarını tercih ederken, karanlık yerlerde açık tonlu soğuk renkleri tercih etmelisiniz.

3. Dekore etmeyi düşündüğünüz odanın ferah ve mutluluk vermesini istiyorsanız doğa tasarımlarına ve çiçekli desenli duvar kâğıtlarına yer verebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Evde Hoş Kokulu Oda Parfümleri Yapın başlıklı makalemizde doğal parfüm nasıl yapılır, evde oda parfümü tarifi ve evde parfüm yapımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş Tweetle

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık