Banyo Dekorasyonunun Olmazsa Olmazları

1 yıl önce
345 kez görüntülendi

Banyo Dekorasyonunun Olmazsa Olmazları

Banyo Dekorasyonunun Olmazsa Olmazları

Evin en sık girilip çıkılan alanlarından olan banyoların dekorasyonu da bir hayli önemli olmaktadır. Ev dekorasyonunun önemli bir parçasını oluşturan banyo dekorasyonunda eşyalar ve eşyaların konumu fonksiyonelliği ve şıklığı doğrudan belirlemektedir. Banyo aksesuarları yani banyo dekorasyonunun olmazsa olmazları ve bu aksesuarların doğru kullanımı hakkında vereceğimiz önerileri içeren bu yazımız ışığında şık tasarımlara imza atabilirsiniz.

Öncelikle fonksiyonel olması açısından banyonuzun boyutu ve sizin kişisel ihtiyaçlarınızı düşünerek yaşam tarzınıza uygun aksesuarları bir araya getirerek dekorasyon yapmanızda büyük faydalar olduğunu belirtmek istiyorum. İşte size banyo dekorasyonunun olmazsa olmazları;

banyo-dekorasyonu

  1. Banyonuzun en çok havasını değiştiren parçalardan bir tanesi klozet kapaklarıdır. Çeşitli desen ve modellerde olan klozet kapaklarından kafanızdaki dekorasyon fikrine uygun olanını ve dayanıklı malzemelerden yapılanını tercih etmenizde yarar var. 2014 banyo dekorasyon modasına uygun olan tasarımlardan seçim yapmak isterseniz bu sezon marin temalı, damla desenli ve düz renk modeller oldukça revaçta.
  2. Banyoda birçok eşyanızı üzerine bıraktığınız duş rafları da önemli parçlardandır. Duş raflarını da istediğiniz temaya göre seçmenizin ardından dikkat edeceğiniz en önemli husus eğer dar bir banyoya sahipseniz üçgen formlu olanları tercih etmenizdir.
  3. Çamaşır sepeti her ne kadar ihmal edilen bir aksesuar olsa da kullanım tarzı ve formu dekorasyon için de oldukça önemlidir. Her tarza uygun farklı renklerde hasır dokuya sahip çamaşır sepetlerini seçmeniz durumunda şık tasarımlar yaratabilirsinir.
  4. Aksesuar seçimi dışında aksesuarlarınızı belli aralıklarla değiştirmeniz de size oldukça renkli bir ortam yaratır ve sıkıcılıktan da kurtarır. En azından banyo tekstili aksesuarlarınızı belli aralıklarla konsepte uygun şekilde değiştirmenizi öneririm.

Bir önceki yazımız olan Evde Hoş Kokulu Oda Parfümleri Yapın başlıklı makalemizde doğal parfüm nasıl yapılır, evde oda parfümü tarifi ve evde parfüm yapımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş Tweetle

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.


Yukarı Çık