Bayanlara Hesaplı Alışveriş Önerileri

3 ay önce
181 kez görüntülendi

pixel Bayanlara Hesaplı Alışveriş Önerileri0
  

Bayanlara Hesaplı Alışveriş Önerileri

Kadınların vazgeçilmez aktivitelerinden biri olan alışveriş, hesaplı ve doğru yapılmadığı takdirde bütçeye ciddi anlamda yük olabiliyor. Hesaplı alışveriş kapsamında yapılan gereksiz harcamalar maddi sorunlara yol açtığı gibi tartışmaları da beraberinde getirebiliyor.

Peki, alışverişi daha ekonomik ve tasasız bir şekilde yapmanın bir yolu var mı? İşte keyifli ve ekonomik alışveriş için bazı püf noktalar

Alışverişten önce bütçenizi belirleyin

Alışverişe çıkmadan önce harcama limitini belirlemeniz kontrolsüz harcamalarınızı sınırlandırmak açısından büyük önem taşıyor. Alışveriş anında hoşunuza giden veya uygun fiyatlı olduğunu düşündüğünüz ürünleri satın almanız bütçe dengenizi değiştirebilir.

Alacaklarınızı önceden belirleyin

Alışverişte  en önemli nokta alınacakların önceden belirlenmesidir. Alışverişten önce eksikliklerinizi mutlaka not edin. Alışveriş sırasında ise sadece belirlediğiniz ihtiyaçlara odaklanmanız ekstra harcamalar yapmanızı önleyecek.

İndirim zamanlarını gözleyin

Yaz aylarında kalın bir kazak veya kaban almak yada kışın ince bir tişörte para vermek size ilk başlarda çok mantıklı gelmeyebilir. Ama unutmayın en uygun fiyatlar daima sezon sonu indirim zamanında oluyor.

Kullanmayacağınız ürünleri satın almayın

Alışverişlerde en çok yapılan hatalardan biri de sırf indirimde diye aldıktan sonra kullanılmayacak ürünleri satın alma davranışında bulunmaktır. Sadece indirimde olduğu için hiç tarzınız olmayacak veya kullanmayacağınız bir ürüne para vermeniz, alışveriş bütçeniz için yük oluşturacak.

Bedeninize uygun ürünleri seçin

Alışverişiniz sırasında çok beğendiğiniz bir ürünün sizin için uygun bir bedeni kalmamış olabilir. Sırf çok beğendim diyerek büyük veya zayıflarım hevesiyle küçük bedenini satın almaktan uzak durun.

Alışverişe çıkarken rahat kıyafetler tercih edin

Alışverişe rahat ve giyip çıkarılması kolay olan giysiler ile gitmeniz deneme kabinlerindeki zahmetli süreçte daha az enerji ve zaman kaybetmenizi sağlayacak.

Özel günlerinizde alışveriş yapmayın

Özel günler öncesinde bayanların fiziki yapıları birtakım değişkenlikler gösterebiliyor. Örneğin o dönem içersinde aldığınız bir kıyafet size bol gelebilir. Bu sebeple alışveriş için bu dönemin geçmesini beklemenizde fayda var.

 

GD Star Rating
a WordPress rating system
GD Star Rating
a WordPress rating system
Bayanlara Hesaplı Alışveriş Önerileri, 10.0 out of 10 based on 2 ratings

Bir önceki yazımız olan 2014 Anneler Günü Ne Zaman? başlıklı makalemizde 2014 anneler günü ne zaman, 2014 en güzel anneler günü mesajları ve anneler günü hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Aramalar:

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş Tweetle

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık