KARTAL SATILIK DAİRE – evkolay.net

2 ay önce
159 kez görüntülendi

pixel KARTAL SATILIK DAİRE evkolay.net0
  

KARTAL SATILIK DAİRE – evkolay.net

İstanbul Anadolu yakasının en büyük ilçesi olan Kartal önemli bir ticaret merkezi olmasının yanı sıra yaşam için de oldukça doğal güzelliklere sahip, deniziyle, havasıyla ve suyuyla İstanbul’un en gözde semtlerinden birisidir.

Kartal’ın tarihi Bizans İmparatorluğuna dayanmakta ve tarih sahnesine 6. Yüzyıldan itibaren çıkmaktadır. İsmini ise sahilde balık avlamak için gelip buraya yerleşen “Kartelli” adındaki balıkçıdan almaktadır. Güzel bir sahil ve aynı zamanda liman köyü olması nedeni ile Kartelli’ye atfen “Kartalimen” olarak adlandırılmış ve günümüze Kartal olarak gelmiştir.

Kartal İstanbul’u Anadolu’ya bağlayan ve özellikle ulaşım yönünden İstanbul ve Avrupa’nın Anadolu ve Asya’ya açılan Karayolu kapısı konumundadır. Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerine giden E5 karayolu Kartal’dan geçtiği için ulaşım ve coğrafi yönden önemli bir noktadadır. Kartal 1947 yılına kadar kendi halinde şirin bir yerleşim alanı iken bu tarihte sanayi bölgesi ilan edilmesi ile yıldızı parlayan büyük bir ilçeye dönüşmüştür. Topraklarının tarıma elverişli olması, tatlı memba sularının oldukça fazla olması Kartal’ı her yönden cazip kılan unsurlardandır.

Sanayi alanı ilan edildiği tarihten itibaren sürekli olarak büyüyen ve gelişmekte olan Kartal satılık daire bakımından da her zaman cazip bir konumda olmuştur. Genel olarak bir yerleşim yeri ya doğal güzelliklere sahiptir veya kentleşmenin etkisi ise bu güzellikleri kaybetmektedir. Ancak Kartal böylesine bir değişim ve gelişim yaşamasına rağmen doğal güzelliklerini koruyan ender yerlerden birisidir. Örneğin Dragos Tepesi; doğal bir sit alanı olup 107 metrelik yüksekliği ve tamamen yeşil bir manzarası ile sizi kendine hayran bırakacaktır. Adından sıkça bahsettiren Aydos Ormanı da yine Kartal sınırları içinde olup İstanbul’un en yüksek tepesi olan Aydos Tepesi’ni de içinde barındırmaktadır. Üstelik Aydos Ormanı içerisinde bulunan ve balık tutmaya elverişli olan harika bir gölet bulunup hafta sonları sizi şehrin tüm gürültüsünden ve karmaşasından uzak tutacaktır. Tabi ki 12 kilometre uzunluğundaki Kartal Sahili Kartal’ın vazgeçilmez yürüyüş ve park alanıdır.

Kartal’da vaktinizi geçirebileceğiniz o kadar fazla güzellik vardır ki, tüm bu güzelliklerin yanında zamanınızı dilerseniz Kartal’ın yer altı mağazalarını gezerek keyifli bir alışverişle geçirebilir, dilerseniz M1 Kartal alışveriş merkezi ve REAL Kartal alışveriş merkezlerini ziyaret edebilir veya İstanbul’un meşhur Adalar’ına gidebilirsiniz.

Netice olarak Kartal İstanbul’u Anadolu ve Asya’ya bağlayan bir noktada, doğal güzelliklerini koruyan, her kesimden insanın huzur içinde yaşadığı ender yerlerden birisi olması hasebiyle konut sektörü açısından da oldukça hareketli bir noktadadır. Birçok emlak şirketinin gözünü çevirdiği Kartal’da oldukça lüks ve ultra lüks daireler çok cazip fiyatlardan satışa sunulmakta ve üstelik ödeme imkanları da oldukça uygun koşullarda tutulmaktadır. Eğer siz de Kartal satılık daire ilanlarına ve dairelerine ulaşmak istiyorsanız aşağıdaki linki tıklayabilirsiniz.

GD Star Rating
a WordPress rating system
GD Star Rating
a WordPress rating system
KARTAL SATILIK DAİRE - evkolay.net, 10.0 out of 10 based on 1 rating

Bir önceki yazımız olan Almanya’da Doğurganlıkta Lider Türkler başlıklı makalemizde Almanya’da Doğurganlıkta Lider Türkler, Avrupa Ekonomik Araştırmalar Merkezi ve çocuk ortalaması hakkında bilgiler verilmektedir.

KARTAL SATILIK DAİRE – evkolay.net Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş Tweetle

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık